Ahşap Sandık

Anasayfa » Ahşap Sandık

Paletler, taşıma, yükleme ve boşaltma işlemleri sırasında trans paletler ya da forkliftler ile birlikte kullanılan araçlardır. Kullanım amaçları taşıma, yükleme ve boşaltma işlemlerini kolaylaştırmak ve bu işlemler sırasında yükün zarar görmesini engellemektir. Bu paletlerin birçok farklı çeşidi bulunmaktadır. Bu çeşitlerden biri de sandık palet olarak bilinen bir çeşittir.Sandık palet kullanım alanları oldukça geniştir. Trans palet ile ya da forkliftler ile taşıma, yükleme ve boşaltma işlemlerinin yapıldığı her işlem sırasında sandık palet kullanılabilir. Sandık paletlerin kullanımı daha küçük yükler için daha uygundur. Ancak sandık paletler taşıma işlemleri sırasında diğer paletlere göre çok daha güvenli bir nakliye imkânını insanlara vermektedir. Sadık paletleri de diğer palet türleri gibi taşıma, yükleme ve boşaltma işlemlerinizde gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz.

Tahta sandık, her türlü ürününün korunabilmesi, taşınabilmesi ve gideceği yere sorunsuz bir şekilde ulaşabilmesi için tasarlanmıştır. İhracat sırasında tercih edilir. Tek bir türü yoktur. İhtiyaca göre şekillenmiş geniş bir skalaya sahiptir. Kontra, Mdf, kafes, H-Pack gibi türleri dikkat çeker.

Tahta Sandık Nerelerde Kullanılır?

Tahta sandık kullanım alanı anlamında en geniş skalaya sahip ürünlerin başında gelmektedir. Çünkü bazı malzemelerin mutlaka kapaklı bir sandık içerisinde alıcısına doğru yola çıkması gerekmektedir. Her türlü elektronik malzeme bunların arasında yer alır. Yaş ya da kuru sebze ile meyveler, sandıklar sayesinde korunur. Bozulmaları gibi bir durum ortaya çıkmaz. Kaliteli bir sevkiyat süreci vardır.

Hangi Tahta Sandık Türleri Var?

  • Tahta sandık aslında ahşap olarak da bilinir. Kontra adındaki ürün bunlardan birisidir. İnce bir malzemeden üretilmiştir. Fakat bu durum dayanıklı olmasının önünde bir engel teşkil etmez. Bunun yanı sıra nakliyatı çok kolaydır.
  • OSB sandıkların benzer özellikleri vardır. Kolay taşınmasına ek olarak bakteri ve benzeri haşerelere karşılık sağladığı koruma öne çıkar.
  • H-Pack ise sektöre çok farklı bir soluk getirmiştir. Kaliteli bir şekilde ürettiğimiz bu sandıklar, istenildiği zaman katlanabilir.
  • Kafes sandıkların öne çıkan özelliği ise çok sağlam olmalarının yanı sıra korunaklı yapısıdır. Bundan dolayı çok sık tercih edilir. Üst bölümü açıktır. Ancak hem altı hem de yanları, özel bir şekilde çakılmış olan tahtalarla korunmuştur. Tek parça halindeki tüm ürünleri taşıyabilmektedir.
  • MDF sandıklarda iki farklı malzeme öne çıkar. Alt ve köşeler daha sert şeklinde tanımlanmış olan tahtalardan üretilmiştir.
  • Bunun yanı sıra kenarlarında en fazla 2 mm olacak şeklinde menteşelerin bulunduğu sandıkları da satmaktayız.

Tahta Sandık Nereden Alınmalıdır?

Tahta sandık, çok farklı amaçlar için kullanıldığından her zaman popüler bir ürün olmayı başarmıştır. En iyisini ve en kalitelisini almak için mutlaka HC palet firmasıyla iletişime geçmelisiniz. Şirket olarak uluslararası standartlara uygun, dünyanın her yerine mal gönderebilecek kapasiteye sahip sandıklarımızla, sektörü adeta domine ediyoruz. Bunun yanı sıra fiyatlarımız bütçenizi sarsmayacak.