Lambiri

Anasayfa » Lambiri

Ahşap lambri, ahşap ile yapılan tavan veya iç duvar kaplamasına verilen addır. Lambriler genellikle 2-3 santimetre kalınlığında ve 8 santimetre genişliğinde fırınlanarak ya da fırınlanmadan tüketicilere sunulan ahşap ürünlerdir. Ahşap lambri, elde edilmesi için pek çok farklı ağaç türünden yararlanılabilir. Karaçam, ladin gibi ağaçlardan elde edilenleri sıktır. Lambri uygulaması kaplaması yapılan alanla da temiz ve şık bir görüntü elde edilmektedir.

Evinizin iç mekânı, teras ve balkon gibi alanlarınızda tavan ve duvarlarda, evinizin dış mekânında kullanabileceğiniz lambriler sade kullanılabildiği gibi üzerlerine çeşitli uygulamalar yapılarak da modern görüntüler elde etmeniz sağlanabilmektedir. Metal lambrilere göre ahşap lambri fiyatları daha uygundur ve görünüm olarak da daha şık durmaktadır. Ahşap lambri fiyatları kullanılan lambrinin cinsine, sınıfına, fırınlanmış, fırınlanmamış olmasına, uygulanacak yüzeye ya da biçime göre metreküp başına çeşitli fiyat aralıklarında değişmektedir. Firmamız tarafından size en uygun hizmet ve fiyat kalitesiyle ahşap lambri kaplama hizmeti verilmektedir.

Ahşap Lambride Kalite

Fin çamı lambri, tavan duvar ve zemin kaplamalarında kullanılabilmektedir. Sarıçam, lareks, fin çamı, ladin, lroko, maun, sapelli, ayous gibi ağaç çeşitlerinden fırınlanarak üretilmektedir. Görünüş bakımından diğer ahşap lambri çeşitleri içerisinde daha sıcak ve güzel görünüşlü olanıdır. Isıyı izole etme özelliğine sahip sağlıklı lambri çeşididir. Ayrıca ses izolasyonunu sağlamak açısından da başarılıdır.

Yine fin çamı budaksız görünümü ile sauna duvar, dış ve tavan kaplamalarınızda kullanılması en uygun ağaçlardan biridir. Sauna için kullanılacak ağaçta budak olmamalıdır. Fin çamı lambrilerimiz tek tek seçimli özel A kalite ağaçlardandır. Saunanız, fin çamının kalitesiyle uzun yıllar ilk günkü kalitesi ve güzelliğini korumaktadır. Fin Çamının en büyük özelliği ısınan havayı emerek dört bir yandan tekrar saunanızın içine göndermektir.

Lareks lambri, lareks ağaçların içinde en sert yapıya sahip olandır. Yerli katran ağacı yerine kullanılan bu malzemenin renk verme, boyama ve cilalanma özellikleri çok iyidir. Her türlü masif doğrama ve mobilya imalatında kullanılabilir. Özellikle dış cephe kaplamalarında kullanılabilir, suya dayanıklılığı nedeniyle tercih sebebidir. İyi kurutulduğunda su içinde veya nemli ortamlarda 100 yıldan fazla dayanabilmektedir.

Yüzyıllar önce yapılmış ve bugün tarihi eser diye nitelendirilen yapıların ahşap lambri ile dekor, izole ve muhafaza edildiği görülmektedir. Ahşap lambriler, fiyatlarının ayırt edilebilmesi amacı ile ağacın cinsine, ebatlarına budak (ur) sayısı ve yapısına göre tasnif edilerek satışa sunulmaktadır. Ahşap lambri ülkemizde geniş anlamda iç ve dış mekanlarda, dar anlamda ise duvar, bölme, tavan, teras tavan, çatı katı, dubleks yapılar, dış cephe kaplamaları ve burada sayamayacağımız kadar çok alanda ve bir çok amaçla kullanılabilmektedir.

Firmamız, ürün satışlarını perakende ve toptan olarak yapmaktadır. Lambri kaplamalar özellikle rustik, country, kır evi tarzı evlerin dekorasyonunda kullanılmaktadırlar. Mekâna sıcak ve farklı bir hava kazandırmakla birlikte, belirli bir ölçüde ısı ve ses yalıtımı da sağlamaktadırlar.
Duvar kaplaması olarak kullanılan lambrilerin, kat yüksekliği boyunca yer döşemesinden tavana kadar uzanan tipleri tam boy lambrilerdir. Pencere alt veya orta hizasındaki 80-120 santimlik yükseklikte de lambri uygulaması yapılabilmektedir. Bu tip bir uygulama günümüzde en çok tercih edilen lambri uygulamasıdır. Ancak tavan yüksekliği çok alçaksa bu tip bir uygulama mekânı daha basık gösterebilir. Bir diğer uygulama yöntemi ise pencere veya kapı üst seviyesine kadar duvarın kaplanması şeklindedir.